logo - גור טכנולוגיות

ניקוי מחליפי חום

חברת גור טכנולוגיות - ניקוי מערכות תרמיות, בעלת ניסיון של מעל ל-40 שנים בעבודות ניקוי כימי של צינורות החלפת חום במערכות החלפת חום מסוג תרמיל וצינורות כדוגמת מעבים ומאיידי מים של צ'ילרים במערכות מיזוג אוויר וקירור.

החל מהשלבים הראשונים של קביעת סוג המשקעים שנוצרו בתוך המערכות, דרך בחירת המוצר המתאים ביותר להמסתם ופנויים הבטוח של המשקעים מהיחידה וכלה בביצוע העבודה תוך שימוש בציוד ייחודי שפותח לביצוע העבודה באופן המהיר, יעיל והבטוח ביותר שניתן.

תוכן עניינים
ניקוי מחליפי חום תרמיל וצינורות - גור טכנולוגיות בעמ

ניקוי מחליפי חום מסוג תרמיל וצינורות

תהליך הניקוי כולל מעקב המעבדתי On Line במהלך הניקוי של ריכוזי התכשירים בתוך המערכת ומהלך הריאקציה הכימית, בקרה של תהליך הנטרול והטפול בתמיסות ובשפכים לאחר הניקוי, וכלה בסילוק הסופי של המשקעים, תוצרי הריאקציה ע"י ניקוי מכני בהברשה של כל צינורות היחידה.

הרוב הגדול של מעבי המים הם מסוג צינורות (שפופרות) ומעטפת, כאשר בד"כ מי הקירור זורמים בתוך הצינורות וגז הקירור במעטפת, סביב הצינורות. כאשר שטחי מעבר חום במעבה לא נקיים נוצר מצב בו שיטחי החלפת החום מתמלאים בשכבה המשמשת כבידוד בית הקרר לנוזל אתו אנו מעוניינים לקרר, תהליך החלפת החום במערכת נפגע, מצב גורם ללחץ ראש גבוה של מדחס הקירור ולירידה בתפוקת הקירור . הזנחה של המצב עלולה לגרום להפחתה משמעותית בכושר הקירור של המערכת ולעצירתה המוחלטת. כמו כן, חלק ניכר מהפסדי האנרגיה של המערכת קורים בשל שטיחי החלפת חום מזוהמים במשקעים אשר מאלצים את המדחסים לעבוד בתפוקות ולחצים גבוהים מהנדרש לו תהליך החלפת החום היה מתקיים באופן תקין.

לחברת גור טכנולוגיות ניסיון עשיר בניקוי מעבים ומאיידי מים של כל היצרנים המובילים בשוק ובכל הגדלים מיחידות עיבוי קטנות של 50 ט.ק. ועד למעבי ענק התפוקה של 2,500 ט.ק.

נגן וידאו אודות ניקוי כימי ומכני של מחליפי חום תרמיל וצינורות - חברת גור טכנולוגיות

תמונות מתהליך ניקוי כימי של מחליפי חום - לפני ולאחר הניקוי

תרמיל וצינורות טיפול כימי בסחרור - סוגי ביצוע עבודות:

ניקוי מכני בהברשה

ניקוי מכני בהברשה

חברת גור טכנולוגיות מבצעת מעל ל-40 שנים עבודות ניקוי כימי וניקוי מכני בהברשה של צינורות החלפת חום במערכות עיבוי ואיוד מסוג תרמיל וצינורות...

ניקוי מכני הידרונומי בלחץ מים גבוה של צינורות החלפת חום

ניקוי הידרונומי בלחץ גבוה

לחברת גור טכנולוגיות הציוד והיכול לבצע ניקוי הידרונומי בלחץ מים גבוה שאמצעות ציוד ייחודי המספק לחץ של עד 1,000 בר (14,500 psi) בספיקות מים...

קידוחים מכנים בצינורות מחליפי חום

קידוחים מכנים בצינורות מחליפי חום

קידוח מכני בצינורות החלפת חום הינו תהליך מורכב המבוצע לרוב במצבים בהם הצינורות במחליפי חום מסוג תרמיל וצינורות נחסמו לחלוטין בכל קוטרם הפנימי במשקעים...

סומכים עלינו

למידע נוסף והזמנת ניקוי כימי ומכני

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מה אומרים עלינו?

5.0

בדירוג לקוחותינו

כדאי לדעת:

מחליף חום נקי – חיסכון גדול בכסף!

למה צריך לנקות מחליפי חום?

משקעים וקורוזיה המתפתחים ושוקעים על דפנות חלקי מחליף החום גורמים לפגיעה בהחלפת החום ולהורדת היעילות האנרגטית שלו. בנוסף – יכולים משקעים אלה לגרום לנזקים כמו סתימות, פריצות ואפילו להשבתה כללית של מחליף החום.

ניקוי מחליפי חום – למה זה כדאי?

1. מה הוא מחליף חום:
מחליף חום הוא גוף שבתוכו זורמים 2 זורמים שונים המחליפים ביניהם חום. מחליפי החום השונים משמשים לחימום או קירור של חומרים כגון – מים, גז ונוזלים שונים. מחליפי החום משמשים לאין ספור שימושים בתעשיות שונות (לקירור נוזלי תהליך, שמנים, דלקים וגזים), בתחום מיזוג האויר (לצורך קירור או חימום האויר), בתעשיית המזון (לצורך קירור אולמות קירור והקפאה) ועוד.

2. סוגים של מחליפי חום:
יש סוגים שונים של מחליפי חום, כאשר ההבדלים ביניהם תלויים במבנה שלהם, בחומר ממנו הם בנויים, בסוגי הזורמים בהם ובמטרות החלפת החום.

  • מחליף חום מעטפת (תרמיל) וצינורות (Tube & Shell) – הוא מחליף חום סגור בו אין מגע ישיר בין הזורמים השונים. מחליף חום זה בנוי מצינור בקוטר גדול (מעין מיכל) אשר בתוכו צינורות בקוטר קטן יותר. זורם אחד זורם סביב הצינורות הדקים בתוך הדוד (לדוגמא: גז), והזורם השני זורם בצינורות הקטנים (לדוגמא: מים).

  • החלפת החום מתבצעת על גבי שטח הפנים של הצינורות הפנימיים. המים המגיעים ממגדל הקירור צוננים, זורמים בצינורות הקטנים ומעבירים את ההטמפרטורה שלהם לגז הזורם סביבם במיכל הגדול. טמפרטורת היציאה של המים ממחליף החום – גבוהה מטמפרטורת הכניסה שלהם מאחר והם סופגים את החום מהגז ומתחממים. טמפרטורת היציאה של הגז ממחליף החום – נמוכה יותר מאחר והוא סופג את הטמפרטורה הנמוכה מהמיים ומתקרר.

  • מחליף חום פלטות (לוחות) – הוא מחליף חום סגור. במחליף חום זה הזורמים זורמים בתוך הפלטות המבודדות זו מזו בעזרת אטמים. מעבר החום מתבצע בשטח הפנים בין הזורמים לפלטות, ומהפלטות לזורם השני.

  • קיימים עוד סוגים של מחליפי חום.

3. למה צריך לנקות מחליפי חום?
משקעים וקורוזיה המתפתחים ושוקעים על דפנות חלקי מחליף החום גורמים לפגיעה בהחלפת החום ולהורדת היעילות האנרגטית שלו. בנוסף – יכולים משקעים אלה לגרום לנזקים כמו סתימות, פריצות ואפילו להשבתה כללית של מחליף החום.

4. ניקוי מחליפי חום – טכניקות קיימות:

  • ניקוי כימי:
    ניקוי כימי הוא תהליך שבו מסחררים תכשיר כימי בתוך מחליף החום. תפקידו של התכשיר הוא – להמס את המשקעים ששקעו על דפנות חלקי מחליף החום.
    חשוב: חשוב מאוד לוודא שהתכשיר יעיל להסרת המשקע הספציפי ועם זאת – לא יפגע בחומר ממנו עשוי מחליף החום. תכשירים שאינם מתאימים יגרמו לנזק שאינו נראה באופן מיידי אך עלול לגרום לבעיות גדולות כגון השבתות ועלויות גדולות. הניקוי הכימי אחראי על כ85% מההתיעלות האנרגטית של מחליף החום.

  • ניקוי (הידרו) מכני: ניקוי זה מתבצע בעזרת החדרת מברשות מיוחדות לצינורות החלפת החום, והוא מיועד לניקוי צינורות. הניקוי מתבצע על ידי החדרת מברשת מסתובבת על גבי ציר שדרכו מוזרמים מים בלחץ נמוך. המערכת מנקה את שאריות הריאקציה הכימית ואת המשקעים המומסים מתוך הצינורות ומשאירה אותם נקיים. תהליך זה אחראי לכ-15% נוספים בהתייעלות האנרגטית של מחליף החום.

5. טבלת התייעלות – דוגמא

ציוד KW מרכיב עומס שעות עבודה עלות קוט"ש/ש"ח עלות האנרגיה
צ'ילר 500 ט.ק. X0.65 X100% 6,570
0.5944 1,269,192.6 ש"ח

עובי משקע במ"מ % אבדן יעילות תוספת עלות אנרגטית
0.254 9% 144,227 ש"ח
0.508 18% 228,454 ש"ח
0.762 27% 342,682 ש"ח
1.016 36% 456,909 ש"ח
1.270 45% 571,137 ש"ח

עלות אנרגיה נוספת
משקע בעובי 0.762 מ"מ עלות ניקוי ממוצע חסכון שנתי לצ'ילר

342,682 ש"ח
6,500 ש"ח

336,000 ש"ח

ניקוי מחליפי חום

דילוג לתוכן