0
eng isr arb grk span
מחליף חום ניקוי - חיסכון גדול בכסף!

מחליף חום ניקוי - חיסכון גדול בכסף!

  למה צריך לנקות מחליפי חום?משקעים וקורוזיה המתפתחים ושוקעים על דפנות חלקי מחליף החום גורמים לפגיעה בהחלפת החום ולהורדת היעילות האנרגטית שלו. בנוסף – יכולים משקעים אלה לגרום לנזקים כמו סתימות, פריצות ואפילו להשבתה כללית של מחליף החום.

קרא עוד...

חיידקים, עובש ופטריות במערכת המיזוג ? חיטוי המזגן  - כיצד עושים זאת ?

חיידקים, עובש ופטריות במערכת המיזוג ? חיטוי המזגן - כיצד עושים זאת ?

עונת הקיץ בעיצומה והמזגנים פועלים שעות רבות ביממה. אם בבית או במשרד – כשהמזגן עובד יש תחושה של קרירות, יובש נעים וניקויון... אך התחושה הזו מטעה. מערכות המיזוג ומזגנים למיניהם אינם מכניסים אויר נקי לחללים אותם הם ממזגים, וזה כולל מזגן עילי, מזגן רצפתי, מזגן מיני מרכזי ומזגן מרכזי. במערכות מיזוג מוסדיות גדולות קיים לפעמים גם מרכיב של אוויר צח אך לא תמיד במידה מספקת. מזגן או מערכת מיזוג אוויר הם בית גידול אהוב מאוד על חיידקים , עובש , בקטריות ופטריות האחראים על תחלואות שונות שלעיתים אין אנו מייחסים אותן למזגן. אסטמה, שיעול כרוני, נזלת כרונית, כאבי ראש, גירוי…

קרא עוד...

כימיקלים לטיפול במים במגדלי קירור

כימיקלים לטיפול במים במגדלי קירור

מגדלי קירור הם מתקנים המותקנים באוויר הפתוח ומקררים מים עבור מערכות מיזוג וקירור לצורך אחסון ותהליכי יצור בשיטה של אידוי. המים מגיעים אל המגדל וממומטרים כלפי מטה בטיפות זעירות - בעזרת דיזות המשמשות לצורך ריסוק ופיזור המים בכל שטח מגדל בקירור. לטיפות הזעירות שטח פנים נרחב הפוגש באוויר קריר המוזרם במגדל הקירור כלפי מעלה בעזרת מפוח או מאוורר. תוך כדי המפגש – מתאדה חלק מן המים לאוויר ובתהליך האידוי נפלטת אנרגיית חום המצויה בטיפות המים אל הסביבה. המים אשר מגיעים לתחתית מגדל הקירור ונאגרים בברכת הניקוז של המגדל מתקררים בכ- 5 – 7 מעלות צלזיוס כתוצאה משחרור אנרגיה החום לסביבה. המים…

קרא עוד...

אבנית במגדלי קירור – כיצד זה קורה? כיצד לטפל?

אבנית במגדלי קירור – כיצד זה קורה? כיצד לטפל?

אבנית היא משקע לבנבן ומוצק הנוצר כשיונים ומינרלים המצויים במים – מומסים ושוקעים בהם. מקור האבנית בסלעי הגיר והדולומיט הנמצאים בקרקע המומסים על ידי מי הגשם שחלחלו דרכם אל מי התהום. כיצד זה קורה: סידן פחמתי – קלציום קרבונט (CaCO3) הוא מלח המצוי בכמויות בסלעי הגיר. מי הגשם הם מעט חומציים מאחר והם מכילים מעט חומצה פחמתית (H2CO3). בשל כך - כשמי הגשם מחלחלים דרך סלעי הגיר, נמסים המלחים המצויים בהם וזורמים אל מי התהום.

קרא עוד...

חיידק הליגיונלה פניאומופילה במגדלי קירור

חיידק הליגיונלה פניאומופילה במגדלי קירור

מהו חיידק הליגיונלה חיידק הליגיונלה נתגלה לראשונה בשנת 1976 כאשר בכינוס של אנשי הליגיון האמריקאי בבית מלון בפילדלפיה חלו משתתפים רבים בדלקת ריאות. חיידק הליגיונלה פניאומופילה נמצא במים באופן נורמאלי והוא מיטיב להתרבות במים עומדים וחמימים.   בתנאי מעבדה הוא איננו שורד בחום שמעל ל- 66 מעלות צלזיוס אך בתוך מערכות המים, במערכות מיזוג אוויר בבניינים וברכב, במערכות לחימום מים וכדומה יש לחיידקים הליגיונרים יכולת לשרוד בתנאים קיצוניים יותר כמו יובש או חום גבוה (אפילו מעל ל- 80 מעלות צלזיוס). בתוך מערכות אלה שורד החיידק בעזרת שכבת ביופילם שהיא מושבה של מיקרו-אורגניזמים המשולבת בתוך שכבות משקעי אבנית וקורוזיה השוקעים על…

קרא עוד...

תיאור תהליך קירור מים במגדלי קירור

תיאור תהליך קירור מים במגדלי קירור

מגדלי הקירור הנם חלק ממערך מיזוג האוויר והקירור ופועלים כמרכיב עיקרי במערכת לטיפול באוויר האחראית על קירור האוויר לצורך מיזוג או קירור של חללים כגון – אולמות תעשייה, חדרי קירור, מוסדות ועוד. תפקידם של מגדלי הקירור הוא לקרר מים המגיעים בטמפרטורה חמה ממחליפי החום שתפקידם הוא להוריד את הטמפרטירה של קרר (חומר מקרר). השיטה בה עובד מגדל קירור בנויה על אידוי של חלק מהמים. האידוי גורם לאבדן חום רב ולהורדת הטמפרטורה של המים.

קרא עוד...

תמונות של בקטריות ועובש ביחידות מיזוג אוויר וקירור

תמונות של בקטריות ועובש ביחידות מיזוג אוויר וקירור

התמונות אשר ייוצרו במאמר מדגימות מצבי קיצון בהתפתחותם של עובש ובקטריות בחלקים שונים של מערכות מיזוג אוויר וקירור. התפתחות זו גורמת להתפזרותם של החיידקים אשר מתפתחים בתרביות בעובש בכל חלל החדר על ידי מערכת מיזוג האוויר.

קרא עוד...

הסיבות לזיהום אוויר פנימי במערכות מיזוג אוויר

הסיבות לזיהום אוויר פנימי במערכות מיזוג אוויר

הסיבה העיקרית להתפתחות זיהום אוויר בתוך חללים סגורים של מבנים ציבוריים ובתים פרטיים היא גידול והתרבות של מזהמים ביולוגים בתוך מערכת מיזוג האוויר של המבנה או הבית פרטי. המזהמים שעשויים להתפתח בתוך מערכת מיזוג האוויר הם מגוון רחב של סוגי עובשים שחלקם עשויים לייצר "מיקוטוקסינים" (חומרים רעילים שעלולים לגרום למחלות קשות אצל בני אדם, במיוחד אצל אנשים בעלי אלרגיות ולחולי אסמה), בקטריות, פטריות למיניהן, חיידקים כגון חיידק הליגיונלה הידוע לשמצה ועוד סוגים רבים של מזהמים ביולוגים. הבקטריות המתפתחות במזגנים הן הגורם לתופעה מוכרת של ריחות לא נעימים הנפלטים מהמזגן. אנשים רבים מתלוננים כי עם הפעלת המזגן הם חשים בריחות של…

קרא עוד...

טבלת השוואה - תכשירים לניקוי צינורות במחליפי חום

טבלת השוואה - תכשירים לניקוי צינורות במחליפי חום

להלן טבלה המפרטת על מגוון התכשירים המוצעים ע"י גור טכנולוגיות לניקוי צינורות במחליפי חום:

קרא עוד...

היווצרות משקעי אבנית על שטחי מעבר חום

היווצרות משקעי אבנית על שטחי מעבר חום

בקרקע הקיימת לאורכה של מדינת ישראל קיימת כמות רבה של מינרלים כגון סידן (קלציום - calcium), קרבונטים של מגנזיום (carbonates of magnesium), תחמוצות ברזל, גפרית, אשלגן ועוד. כאשר הגשם יורד ומחלחל לעומקה של האדמה הוא ממיס וסופג לתוכו כמות גדולה של אותם מינרלים הקיימים באדמה.

קרא עוד...

התמונות המוצגות במאמר זה מדגימות את תהליך ביצוע ניקוי וחיטוי של סוללות מאייד (רדיאטור יחידת המיזוג הפנימית) במזגן ריצפתי - מפוצל סטנדרטי. התהליך המוצג להלן רלוונטי לכל יחידות מיזוג האוויר הביתי והמוסדי הקיימות כיום בשוק. בתהליך הטיפול ניתן לראות את השימוש בתכשיר Gab-Coil לניקוי סוללת המאייד ממשקעים שומניים ואורגנים, בתכשיר ה- Clean-Air לחיטוי הסוללה מהתפתחות עובש ובקטריות ושימוש בטבליית Pan-Clean לטיפול במגש קליטת הנוזלים של יחידת המיזוג ולמניעת סתימת ניקוז היחידה.

התמונות הראשונות בתהליך מציגות סוללת מאייד של יחידת מיזוג אוויר פנימית. כפי שניתן לראות, במהלך השנים נצברה כמות גדולה של משקעים שומניים ואורגנים (שערות, אבק רטוב, שומן וכיו"ב) אשר נצברו על הסוללה במהלך סחרור האוויר בחלל החדר על ידי המפוח. המשקעים אשר נוצרו על הסוללה מקטינים באופן משמעותי את כמות האוויר העוברת דרך הסוללה - מורידים את תפוקת היחידה ויכולים לגרום להיווצרות שכבת קרח על הסוללה ונזק למדחס היחידה. על מנת לפצות על הירידה בכמות האוויר המפוחים מווסתים על מהירות גבוהה יותר ולכן נשחקים בקצב מהיר יותר. צריכת האנרגיה של מזגן עם סוללה מלוכלכת יכולה להיות גבוהה בכ- 30%-40% מצריכת החשמל הנדרשת מאותה יחידה כאשר שהסוללה נקייה.

בנוסף ניתן להבחין כי על סוללת המזגן ובמגש הניקוז של היחידה נוצרו עובשים ובקטריות בשל הסביבה הלחה והרטובה המהווה קרקע פורייה להתפתחותם. במהלך תהליך הקירור המפוחים שואבים אוויר מחלל החדר ומעבירים אותו דרך הסוללה על מנת לקררו. כאשר ביחידה נוצרים עובשים ובקטריות האוויר שעובר דרך יחידת המיזוג סופג את הבקטריות והחיידקים ומפזר אותם בחלל החדר. התפשטות החיידקים גורמת לירידה משמעותית באיכות האוויר בחלל החדר וגורמת לפליטה של ריחות לא נעימים במהלך תהליך הקירור – תופעה זו ידועה בשם "תסמונת הבניין החולה".

לצורך התזת תכשיר ה- Gab-Coil לניקוי הסוללה המפעיל משתמש במרסס ידני מקצועי אשר מאפשר התזה נוחה ומדויקת לכל חלקי הסוללה. בתוך מספר שניות לאחר התזת ה- Gab-Coil על כל פני שטח הסוללה מתחיל להיווצר קצף סמיך אשר מתפתח בעומקה של הסוללה ו"דוחף" את כל המשקעים כלפי חוץ הסוללה לשטיפה קלה במים. לאחר הוצאת כל המשקעים מעומקה של הסוללה יש לשטוף את הסוללה היטב באמצעות הרבה מים עד לקבלת סוללה נקייה לחלוטין ללא שאריות קצף ולכלוך.

תהליך ניקוי היחידה ישפר משמעותית את תפוקתה, את כמות האוויר אשר יכולה לעבור דרכה וכך יפחית משמעותית את צריכת החשמל וישמור על חיי המפוח ומדחס היחידה.

חיטוי היחידה לאחר תהליך הניקוי באמצעות תכשיר ה- Clean-Air יחסל את כל מרבציי העובש והבקטריות אשר נוצרו על היחידה וימנע את התפתחותן העתידית.

בסיום הטיפול יש להניח במגש הניקוז של היחידה טבליית Pan-Clean לצורך שמירה על מגש הניקוז מהתפתחות של ג'לי סמיך אשר סותם את ניקוז היחידה וגורם להצפה של היחידה.

ביצוע הפעולות שתוארו להלן יבטיח את פעילותה התקינה והבריאה של יחידת מיזוג האוויר המותקנת בביתך, ישמור על בריאות משפחתך ויפחית משמעותית את הוצאות החשמל לצורך קירור דירתך.

בין לקוחותינו: