0
eng isr arb grk span
מחליף חום ניקוי - חיסכון גדול בכסף!

מחליף חום ניקוי - חיסכון גדול בכסף!

  למה צריך לנקות מחליפי חום?משקעים וקורוזיה המתפתחים ושוקעים על דפנות חלקי מחליף החום גורמים לפגיעה בהחלפת החום ולהורדת היעילות האנרגטית שלו. בנוסף – יכולים משקעים אלה לגרום לנזקים כמו סתימות, פריצות ואפילו להשבתה כללית של מחליף החום.

קרא עוד...

חיידקים, עובש ופטריות במערכת המיזוג ? חיטוי המזגן  - כיצד עושים זאת ?

חיידקים, עובש ופטריות במערכת המיזוג ? חיטוי המזגן - כיצד עושים זאת ?

עונת הקיץ בעיצומה והמזגנים פועלים שעות רבות ביממה. אם בבית או במשרד – כשהמזגן עובד יש תחושה של קרירות, יובש נעים וניקויון... אך התחושה הזו מטעה. מערכות המיזוג ומזגנים למיניהם אינם מכניסים אויר נקי לחללים אותם הם ממזגים, וזה כולל מזגן עילי, מזגן רצפתי, מזגן מיני מרכזי ומזגן מרכזי. במערכות מיזוג מוסדיות גדולות קיים לפעמים גם מרכיב של אוויר צח אך לא תמיד במידה מספקת. מזגן או מערכת מיזוג אוויר הם בית גידול אהוב מאוד על חיידקים , עובש , בקטריות ופטריות האחראים על תחלואות שונות שלעיתים אין אנו מייחסים אותן למזגן. אסטמה, שיעול כרוני, נזלת כרונית, כאבי ראש, גירוי…

קרא עוד...

כימיקלים לטיפול במים במגדלי קירור

כימיקלים לטיפול במים במגדלי קירור

מגדלי קירור הם מתקנים המותקנים באוויר הפתוח ומקררים מים עבור מערכות מיזוג וקירור לצורך אחסון ותהליכי יצור בשיטה של אידוי. המים מגיעים אל המגדל וממומטרים כלפי מטה בטיפות זעירות - בעזרת דיזות המשמשות לצורך ריסוק ופיזור המים בכל שטח מגדל בקירור. לטיפות הזעירות שטח פנים נרחב הפוגש באוויר קריר המוזרם במגדל הקירור כלפי מעלה בעזרת מפוח או מאוורר. תוך כדי המפגש – מתאדה חלק מן המים לאוויר ובתהליך האידוי נפלטת אנרגיית חום המצויה בטיפות המים אל הסביבה. המים אשר מגיעים לתחתית מגדל הקירור ונאגרים בברכת הניקוז של המגדל מתקררים בכ- 5 – 7 מעלות צלזיוס כתוצאה משחרור אנרגיה החום לסביבה. המים…

קרא עוד...

אבנית במגדלי קירור – כיצד זה קורה? כיצד לטפל?

אבנית במגדלי קירור – כיצד זה קורה? כיצד לטפל?

אבנית היא משקע לבנבן ומוצק הנוצר כשיונים ומינרלים המצויים במים – מומסים ושוקעים בהם. מקור האבנית בסלעי הגיר והדולומיט הנמצאים בקרקע המומסים על ידי מי הגשם שחלחלו דרכם אל מי התהום. כיצד זה קורה: סידן פחמתי – קלציום קרבונט (CaCO3) הוא מלח המצוי בכמויות בסלעי הגיר. מי הגשם הם מעט חומציים מאחר והם מכילים מעט חומצה פחמתית (H2CO3). בשל כך - כשמי הגשם מחלחלים דרך סלעי הגיר, נמסים המלחים המצויים בהם וזורמים אל מי התהום.

קרא עוד...

חיידק הליגיונלה פניאומופילה במגדלי קירור

חיידק הליגיונלה פניאומופילה במגדלי קירור

מהו חיידק הליגיונלה חיידק הליגיונלה נתגלה לראשונה בשנת 1976 כאשר בכינוס של אנשי הליגיון האמריקאי בבית מלון בפילדלפיה חלו משתתפים רבים בדלקת ריאות. חיידק הליגיונלה פניאומופילה נמצא במים באופן נורמאלי והוא מיטיב להתרבות במים עומדים וחמימים.   בתנאי מעבדה הוא איננו שורד בחום שמעל ל- 66 מעלות צלזיוס אך בתוך מערכות המים, במערכות מיזוג אוויר בבניינים וברכב, במערכות לחימום מים וכדומה יש לחיידקים הליגיונרים יכולת לשרוד בתנאים קיצוניים יותר כמו יובש או חום גבוה (אפילו מעל ל- 80 מעלות צלזיוס). בתוך מערכות אלה שורד החיידק בעזרת שכבת ביופילם שהיא מושבה של מיקרו-אורגניזמים המשולבת בתוך שכבות משקעי אבנית וקורוזיה השוקעים על…

קרא עוד...

תיאור תהליך קירור מים במגדלי קירור

תיאור תהליך קירור מים במגדלי קירור

מגדלי הקירור הנם חלק ממערך מיזוג האוויר והקירור ופועלים כמרכיב עיקרי במערכת לטיפול באוויר האחראית על קירור האוויר לצורך מיזוג או קירור של חללים כגון – אולמות תעשייה, חדרי קירור, מוסדות ועוד. תפקידם של מגדלי הקירור הוא לקרר מים המגיעים בטמפרטורה חמה ממחליפי החום שתפקידם הוא להוריד את הטמפרטירה של קרר (חומר מקרר). השיטה בה עובד מגדל קירור בנויה על אידוי של חלק מהמים. האידוי גורם לאבדן חום רב ולהורדת הטמפרטורה של המים.

קרא עוד...

תמונות של בקטריות ועובש ביחידות מיזוג אוויר וקירור

תמונות של בקטריות ועובש ביחידות מיזוג אוויר וקירור

התמונות אשר ייוצרו במאמר מדגימות מצבי קיצון בהתפתחותם של עובש ובקטריות בחלקים שונים של מערכות מיזוג אוויר וקירור. התפתחות זו גורמת להתפזרותם של החיידקים אשר מתפתחים בתרביות בעובש בכל חלל החדר על ידי מערכת מיזוג האוויר.

קרא עוד...

הסיבות לזיהום אוויר פנימי במערכות מיזוג אוויר

הסיבות לזיהום אוויר פנימי במערכות מיזוג אוויר

הסיבה העיקרית להתפתחות זיהום אוויר בתוך חללים סגורים של מבנים ציבוריים ובתים פרטיים היא גידול והתרבות של מזהמים ביולוגים בתוך מערכת מיזוג האוויר של המבנה או הבית פרטי. המזהמים שעשויים להתפתח בתוך מערכת מיזוג האוויר הם מגוון רחב של סוגי עובשים שחלקם עשויים לייצר "מיקוטוקסינים" (חומרים רעילים שעלולים לגרום למחלות קשות אצל בני אדם, במיוחד אצל אנשים בעלי אלרגיות ולחולי אסמה), בקטריות, פטריות למיניהן, חיידקים כגון חיידק הליגיונלה הידוע לשמצה ועוד סוגים רבים של מזהמים ביולוגים. הבקטריות המתפתחות במזגנים הן הגורם לתופעה מוכרת של ריחות לא נעימים הנפלטים מהמזגן. אנשים רבים מתלוננים כי עם הפעלת המזגן הם חשים בריחות של…

קרא עוד...

טבלת השוואה - תכשירים לניקוי צינורות במחליפי חום

טבלת השוואה - תכשירים לניקוי צינורות במחליפי חום

להלן טבלה המפרטת על מגוון התכשירים המוצעים ע"י גור טכנולוגיות לניקוי צינורות במחליפי חום:

קרא עוד...

היווצרות משקעי אבנית על שטחי מעבר חום

היווצרות משקעי אבנית על שטחי מעבר חום

בקרקע הקיימת לאורכה של מדינת ישראל קיימת כמות רבה של מינרלים כגון סידן (קלציום - calcium), קרבונטים של מגנזיום (carbonates of magnesium), תחמוצות ברזל, גפרית, אשלגן ועוד. כאשר הגשם יורד ומחלחל לעומקה של האדמה הוא ממיס וסופג לתוכו כמות גדולה של אותם מינרלים הקיימים באדמה.

קרא עוד...

מגדלי הקירור הנם חלק ממערך מיזוג האוויר והקירור ופועלים כמרכיב עיקרי במערכת לטיפול באוויר האחראית על קירור האוויר לצורך מיזוג או קירור של חללים כגון – אולמות תעשייה, חדרי קירור, מוסדות ועוד.

תפקידם של מגדלי הקירור הוא לקרר מים המגיעים בטמפרטורה חמה ממחליפי החום שתפקידם הוא להוריד את הטמפרטירה של קרר (חומר מקרר).

השיטה בה עובד מגדל קירור בנויה על אידוי של חלק מהמים. האידוי גורם לאבדן חום רב ולהורדת הטמפרטורה של המים.

השיטה בה עובד מגדל הקירור היא זו:

מגדל הקירור נמצא באוויר הפתוח, לרוב על גגות מבנים או בחצרות המפעלים .
מים חמים אשר חוזרים לקירור במגדל, ממחליף החום של הצרכנים (מעבי מים, מחליפי חום פלטות, מכונות ייצור הדורשות קירור וכיו"ב), מוזרמים אל ראש מגדל הקירור ומומטרים מלמעלה כלפי מטה באמצעות דיזות לטיפות קטנות, המאפשרות מקסימום שטח פנים של המים עם האוויר.
בזמן שטיפות המים נוטפות מלמעלה למטה - מפוחים או מאווררים מזרימים בחזקה אוויר קר מן הסביבה, כאשר כיוון זרימת האוויר הוא - מתחתית מגדל הקירור כלפי מעלה.

המפגש בין זרם האוויר הקר לטיפות המים החמימות מייצר אידוי. המים המתאדים גורמים לבריחת אנרגיה - תהליך המוריד בזמן קצר ובאופן משמעותי את טמפרטורת המים.

הפרש הטמפרטורה - בין מי-ההזנה של המגדל, המגיעים חמים ממחליף החום, לבין מי-הסחרור הקרירים הנקווים בבריכה שבתחתית מגדל הקירור - יכול להגיע לכ-5-6 מעלות צלזיוס.
במקומות יבשים בהם רמות הלחות נמוכות (כמו במידבר) הפרש הטמפרטורות יכול להיות גדול יותר ולהגיע לכ- 8 מעלות צלזיוס.

cooling-tower-process

מגדל הקירור גורם לאידוי של חלק ניכר מהמים העוברים דרכו. המים המתאדים הנם נטולי מלחים ולכלוך ובדרך כלל מתאדים לסביבה ומוחזרים לאטמוספירה. לעיתים נעשה שימוש במים אלה על-ידי החזרתם כמי-עיבוי למערכת על מנת לחסוך במים. עם זאת קיימת בעייתיות בשימוש במי-עיבוי מאחר והם מעלים את הסיכוי ליצירת שיקוע קורוזיה במתכות המבנה.

המים שאינם מתאדים – אלה המגיעים אל תחתית מגדל הקירור בטמפרטורה נמוכה יותר – ניקווים בבריכת האגירה של המגדל. בשל האידוי הרב - עשירים מי-המגדל במלחים ובלכלוך המגבירים היווצרות של קשרים כימיים ויצירת שיקוע של קלציום קרבונט הידוע בשמו העממי כאבנית. אצות ובקטריות עשויות גם כן להתפתח בבריכת המגדל בשל חשיפתו לשמש ורמות הלחות הגבוהות בסביבתו המעודדות התפתחות של מיקרואורגניזמים על כל חלקי המגדל.

דרכים שונות התפתחו לאורך השנים בכדי להתמודד עם המליחות הגבוהה של המיים במגדל הקירור ועם המשקעים המתפתחים בהם.

רמת המליחות משפיעה על רמת המוליכות של המים. לצורך המחשה – מי-הרשת הנמצאים במערכת המים העירונית מגיעים ברמת מוליכות הנעה בין 600 ל- 1000מיקרו סימנס – רמת מוליכות המעידה על
מליחות נורמאלית.

מי-מגדלי קירור הם – כאמור – מלוחים ביותר, מעודדים שקיעת משקעים המזיקים למערכות הקירור. בכדי להתמודד עם בעיות אלו – מוזרמים אל מגדלי הקירור מי רשת המוהלים אותם ומורידים את אחוז המלחים והלכלוך המצויים בהם.

בכדי לחסוך במים במגדלי קירור ניתן להשתמש בתכשירים לטיפול במים למגדלי קירור. תכשירים אלה מוחדרים למערכת בצורה מבוקרת ומקצועית בעזרת ציוד מינון ובקרה ומאפשרים שימוש במים בדרגת מוליכות של 2,500 - 2,400 מיקרו סימנס.

בכדי להתמודד עם שיקוע אבנית, עם קורוזיה ועם מזהמים שונים – יש להחדיר אל מי-מגדלי הקירור תכשירים ייחודיים ומקצועיים במינונים הנכונים המונעים את היווצרותם.
טכנולוגיות ו תכשירים אלו שומרים על המתקנים במצב תקין על ידי תחזוקה שוטפת ועונתית של מגדלי הקירור עצמם ושל המים הזורמים דרכם.

בין לקוחותינו: